SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stop 12894446
nr 1289 4446
Stop
silver, Graverad, Alfa-Laval, CG Hallberg, 1928. Höjd: 13,300g ca, invändigt förgylld, Vikt: ca 300 g
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 november 2019
kl 18:30:34
900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver